BIKE PARK

Dĺžka: 10000 m
Prevýšnie: 0 m
Kapacita: 0
Prevádzka: piatok - nedeľa: 8:30 - 16:30
Areál: Ružomberok - Malinô Brdo

Ružomberok – Malinô Brdo sa nachádza v krásnom prostredí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Je umiestnené asi 1 km od centra mesta Ružomberok v príjemnom prostredí Hrabovskej doliny. Stredisko je známe svojou výbornou geografickou polohou, pretože mesto Ružomberok leží na hlavnom cestnom turistickom tahu Žilina – Vysoké Tatry.
Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Počas letnej sezóny môžete využit 8 - miestnu kabínkovú lanovku, ktorou sa vyveziete priamo do strediska na Malinô Brdo.
Okolie strediska ponúka výborné možnosti pre turistikua cykloturistiku, navštíviť môžete atraktívne destinácie ako je drevená obec Vlkolínec(UNESCO) či podniknúť túru po hrebeni Veľkej Fatry smerom na Smrekovicu.
Pre milovníkov adrenalínu sú k dispozícii trasy pre horské terénne kolobežky, vyznavači zjazdového bicyklovania si určite prídu na svoje v top bike parku na Slovensku.

 

 

V stredisku je otvorený BIKE PARK  s trasami s celkovou dĺžkou viac ako 10 km. K dispozícii budú downhill-ové a kolobežkové trate všetkých druhov náročnosti.Bicykel resp.kolobežku Vám na štart pohodlne vyvezieme na 8-miestnej kabínkovej lanovke a z vrcholovej stanice do cieľa si budete môcť vybrať jednu z nasledovných tratí:
Popis tratí:

1.ROOKIE LINE - Veĺmi ľahká : Trať je určená širokému spektru jazdcov od detí až po tých najstarších, je vhodná aj na jazdu horskou terénnou kolobežkou.
Dĺžka: 4300 m, z toho 1200 m lúky a chodníky pod vrcholovou stanicou lanovky, 2600 m existujúca šotolinová cesta, 500m zjazdovka č.1 trávnatý povrch
Priemerná šírka: 2m
Priemerný sklon: 9,3%

2. MODRÝ ZAMAT – Ĺahká-stredne ťažká: Trať je určená jazdcom, ktorý hľadajú nenáročnosť a zábavu.
Dĺžka: 3300m, z toho 85% tvorí umelo upravený prírodný povrch zhutnený-bez vegetácie, 15% montovaný drevený povrch.
Priemerná šírka: 1,5m
Priemerný sklon: 12,1 %

3. MONSTER DOG – ťažká: Trať je určená spektru jazdcov hľadajúcich zábavu, športové vyžitie, pocit rýchlosti a lietenia vo vzduchu. Parametre trate spĺňajú požiadavky pre organizovanie domácich a medzinárodných pretekov v disciplíne downhill.
Dĺžka: 2200 m , z toho 55% tvorí umelo upravený prírodný povrch zhutnený-bez vegetácie, 5% montovaný drevený povrch a 40% prírodný nezhutnený povrch zbavený vegetácie.
Priemerná šírka: 1 m
Priemerný sklon: 16,6 %

4. DH PRO – veĺmi ťažká: Dva krátke alternatívne úseky trate č.3, ktoré vyžadujú maximálne technické a morálne zručnosti jazdcov.

Kolobežková I. – veľmi ľahká: Nenáročná trasa je určená hlavne pre jazdcov na horských terénnych kolobežkách.
Dĺźka: 5,1 km, z toho 90 % asfaltová cesta, 10% terén

Kolobežková II. – veľmi ľahká-stredne ťažká: Náročnejšia alternatíva trate č.5 s niekoľkými technickými úsekmi.
Dĺžka: 5 km, z toho 60% lesný chodník, 30% asfalt, 10% terén

▪ Otváracie hodiny
Po zatvorené
Ut zatvorené
St zatvorené
Št zatvorené
Pi zatvorené
So 08:30 - 16:30
Ne 08:30 - 16:30
▪ Iné atrakcie